Aktualności

2023.05.08

Zadbane finanse – bezpłatny e-learningowy kurs finansów osobistych

Zapraszamy do skorzystania z Zadbanych finansów – e-learningowego kursu finansów osobistych

Kurs e-learningowy Zadbane finanse to bezpłatna oferta dla osób młodych, zwłaszcza studentów i wchodzących na rynek pracy lub będących na początkowym etapie kariery zawodowej. Przygotowany został przez Izbę Gospodarczą Towarzystw Emerytalnych (której członkiem jest PKO BP BANKOWY PTE SA) oraz CFA Society Poland we współpracy z ekspertami – naukowcami, praktykami i edukatorami finansowymi, w oparciu o wyniki badań potrzeb studentów w zakresie edukacji finansowej oraz przeglądu najnowszych trendów w edukacji.

Dobre zarządzanie własnymi finansami w cyklu życia jest szczególnym wyzwaniem, ponieważ publiczna edukacja nie wyposaża młodych ludzi w tę wiedzę. Sprawne poruszanie się w świecie finansów wymaga nie tylko wiedzy i kompetencji w tym obszarze, ale także dobrej znajomości swoich potrzeb i możliwości.  

– Młodzi ludzie powinni wiedzieć, jak myśleć o finansach, jak dbać o dochody, jak pilnować wydatków i oszczędzać oraz jak inwestować, by stworzyć znaczące zasoby. My tę wiedzę mamy i udostępniamy ją młodym ludziom. Im wyzwań nie brakuje, a oferowana przez nas wiedza pozwala łatwiej osiągać życiowe cele, lepiej wykorzystać posiadane zasoby i czerpać z życia większą satysfakcję – tłumaczy Małgorzata Rusewicz, prezes IGTE.

Treści edukacyjne z zakresu finansów osobistych prezentowane są w formie nagrań wideo z wykorzystaniem animacji i infografik. Nagrania mają od kilku do kilkunastu minut, by uczestnicy kursu mogli korzystać z nich elastycznie, w ramach własnych potrzeb i możliwości czasowych. Łączny czas trwania kursu wynosi 4 godziny 40 minut. Uczestnicy mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i wzięcia udziału w miniquizach, a na zakończenie otrzymują dyplom. Sprawdź kurs już teraz: kurs finansów osobistych.

loaderek.gifoverlay.png