Robert Dołęga

Absolwent studiów MBA w Wyższej Szkole Bankowej we współpracy z Franklin University (USA) i Wyższej  Szkoły Zarządzania i Bankowości. Ukończył także studia podyplomowe Prawa Gospodarczego i Handlowego na Uniwersytecie Wrocławskim i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Wyższej Szkole Bankowej. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych.

Z obszarami finansów, rynku kapitałowego, bankowości i zarządzania biznesem związany od ponad 20 lat.
W latach 1997-1999 pracował jako Makler w Domu Maklerskim Banku Śląskiego i account manager personal banking w ING Banku Śląskim. Następnie w okresie 1999-2001 kierował działem ds. Giełdy w ZEW Kogeneracja S.A. gdzie uczestniczył w procesie wprowadzania Spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Przez wiele lat od 2001 r. związany z BRE Bankiem (obecnie MBank) gdzie pracował na kierowniczych stanowiskach, min. jako Dyrektor Oddziału Banku, Dyrektor Regionu Sprzedaży i Dyrektor Departamentu OBD - Multibank. W latach 2011-2017 pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Pionem Usług Biznesowych i Dyrektora Centrum Obsługi Finansowej w Poczcie Polskiej S.A. W okresie 2018-2020 był członkiem Zarządu PGE Ekoserwis odpowiedzialnym za obszar finansów i IT. Obecnie zatrudniony na stanowisku Dyrektora Centrum PPO w Poczcie Polskiej S.A.


Sprawował także funkcje członka Rady Nadzorczej w Centrum Operacyjnego Sp. z o.o. z grupy Banku Pocztowego  oraz w Pocztowym Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie S. A.

loaderek.gifoverlay.png